ویزای استارت آپ کانادا
ویزای استارت آپ کانادا
ویزای استارت آپ کانادا

کانادا همواره کشوری بوده است که از مهاجران استقبال می کند. دارای استانداردهای بالای زندگی و سیستم آموزشی و بهداشت جهانی عالی می باشد. کانادا بیش از هر کشور دیگری برای سیستم آموزشی خود هزینه می کند و بهترین تحصیلکرده ها را در خود جای داده است.

سفر بدون ویزا برای شهروندان به بیش از 189 کشور

اجازه ی داشتن شهروندی دوگانه

نیاز به حضور فیزیکی در کشور

نیاز به سرمایه اولیه برای زندگی

canada

کانادا

ویزای استارت آپ

مزایا

 • کیفیت بالای زندگی با موقعیت های فراوان
 • دارای یکی از بهترین سیتم های آموزشی
 • نزدیک بودن به امریکا و دیگر بازارهای NAFTA
 • سیستم بهداشتی عالی در سطح دنیا
 • امکان اقدام به دریافت شهروندی ، پنج سال پس از اقامت دائم
 • پاسپورت کانادایی یکی از قوی ترین پاسپورت ها در دنیاست.
 • بهترین مکان برای کسب و کار و اقامت همراه خانواده
 • محیط زیست بی نظیر و کنترل دقیق محیط زیست

دولت کانادا در سال 2018 اقدام به ارائه ویزای استارت آپ کانادا کرد که به آن (SUV) می گویند. این طرح به مهاجران کارآفرین واجد شرایط اقامت دائم می دهد. هدف این طرح کارآفرینان مبتکرو ارتباط دادن آنها با سرمایه گذاران بخش خصوصی در کانادا می باشد که به آنها کمک می کند کسب و کار خود را آغاز کنند.

اولین متقاضیان می توانند با گرفتن اجازه کار،حمایت شده از طرف سازمان های کانادایی مشخص ،در کانادا اقامت کنند.

چهار شرط برای متقاضیان وجود دارد که واجد شرایط گرفتن ویزای SUV شوند.

 • کسب و کار مجاز؛
 • گواهی تعهد و نامه پشتیبانی از یک نهاد تعیین شده در کانادا
 • سرمایه کافی برای اقامت
 • سواد انگلیسی یا فرانسوی با حداقل سطح زبانی 5

اگر کارآفرین پروژه کاری مناسبی داشته باشد، بین 4 تا 6 ماه طول می کشد تا از یک موسسه تعیین شده گواهی تعهد یا نامه پشتیبانی دریافت کند. این موسسه باید سرمایه گذارفرشته (سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در استارت آپ ها را دارند.) بخش خصوصی ، سرمایه گذاری با ریسک یا شرکتی در حال رشد باشد.

فرم درخواست ویزا برای اقامت دائم باید پس از دریافت نامه پشتیبانی تحویل داده شود و تقریبا” 18 ماه بعد اقامت دائم داده می شود. متقاضیان باید نقش فعالی در مدیریت کسب و کار در کانادا داشته باشند. شرکت مورد نظر باید به ثبت رسیده باشد و در کانادا فعال باشد و متقاضیان باید حداقل 10 درصد از حق رای شرکت را داشته باشند، و البته هیچ فرد دیگری نباید بیش از 50 درصد حق رای داشته باشد.

گزینه های سرمایه گذاری

برنامه سرمایه گذار

برای اقدام به دریافت ویزای SUV ، کارآفرین متقاضی مهاجرت باید پروژه کاری مناسب رشد داشته باشد که به نیازهای شرکت های تعیین شده و تایید شده توسط دولت پاسخ مثبت بدهد و حمایت و تعهد لازم را از آنها دریافت کند.

صندوق سرمایه گذاری باید اثبات کند که می تواند حداقل بودجه 200000 دلار کانادا را برای کار تامین کند. متقاضیان همچنین می توانند با دریافت دو یا بیشتراز دو تعهدنامه از صندوق سرمایه تعیین شده به رقم مجموعا” 200000 دلار کانادا واجد شرایط بشوند.
سرمایه گذار فرشته باید حداقل 75000 دلار کانادا در شرکت سرمایه گذاری کند. متقاضیان همچنین می توانند با دریافت دو یا بیشتر از دو مورد سرمایه گذاری از طرف گروههای سرمایه گذار فرشته واجد شرایط شوند.
یک شرکت در حال رشد تعیین شده توسط دولت، باید متقاضی برنامه کسب و کار در حال رشد را بپذیرد و آستانه خاصی برای سرمایه گذاری وجود ندارد.
متقاضیان باید اثبات کنند که سرمایه لازم را برای اقامت در کانادا دارا هستند. آستانه سرمایه گذاری برای یک نفر 12.960 دلار کانادا می باشد، و این در حالیست که این رقم برای دو نفر 16.135 دلار کانادا است . برای هر عضو خانواده که اضافه شود این رقم به 3492 دلار کانادا می رسد. سرمایه اقامت برای ویزای SUV سالانه به روز می شود.
 • هزینه های ثبت نام

  سرمایه لازم برای اقامت در کانادا

فرآیند درخواست

مرحله اول

طراحی کسب و کار در کانادا و آماده کردن فرم تقاضا

مرحله دوم

استخدام مشاور مهاجرت کانادایی مورد تایید
(RCIC)

مرحله سوم

داشتن نامه پشتیبانی از یک موسسه تعیین شده ( صندوق سرمایه ، گرو های سرمایه گذار فرشته ، شرکت های حامی کسب و کار جدید)

مرحله چهارم

قبولی در آزمون های زبان انگلیسی (CELPIP ، IELTS) یا فرانسه (TEF کانادا ، TCF کانادا) با حداقل نمره 5 در معیار زبان کانادا (CLB)

مرحله پنجم

ارائه مدارک کافی برای تأمین هزینه های اقامت در کانادا

مرحله ششم

دانلود ، پر کردن و ارسال فرم های تقاضای چاپی به اداره مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) ، از جمله نتایج آزمون پزشکی ، آزمون زبان و گواهی پلیس

مرحله هفتم

پوشش دادن تمام هزینه های لازم ، از جمله بیومتریک و هزینه های شخص ثالث (پرداخت ها به صورت آنلاین انجام می شود)

مرحله هشتم

صدور کارت اقامت دائم در کانادا