قبرس
قبرس
قبرس

قبرس به دلیل موقعیت جغرافیایی استراتژیک ، اصلاحات اقتصادی موفق ، سرمایه انسانی متخصص ، سیستم قانونی مورد اعتماد ، سیستم مالیات باثبات و امنیت و استاندارد بالای زندگی خود یکی از جذاب ترین کشورها برای سرمایه گذاری محسوب می شود. دولت برنامه سرمایه گذاری در قبرس (دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری ) را در نوامبر 2020 ملغی کرد، اما هنوز برنامه اقامت دادن از طریق سرمایه گذاری را دارد که به اعضای غیر عضو اتحادیه اروپا امکان دریافت اقامت یا همان ویزای طلایی از طریق سرمایه گذاری را می دهد. آیین نامه 6 (2) قانون بیگانگان و مهاجرت قبرس شرایط و ضوابط صلاحیت “ویزاهای طلایی” قبرس را تعیین می کند ، که از سال 2008 به سرمایه گذاران خارجی ارائه می شود.

حد اقل یک بار سفر در طول
دو سال به قبرس الزامیست.

اعضای خانواده سرمایه گذار
نیز واجد شرایط هستند.

شهروندی _ 5 سال پس
از اقامت قانونی

در صورت واجد شرایط بودن
امکان تایید ویزا هست.

قبرس اروپایی

قبرس

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

مزایا

  • همسر ، فرزندان زیر 25 سال و پدر و مادر خود و همسر متقاضی اصلی نیز می توانند اقدام کنند.
  • زمان رسیدگی به پرونده 2 تا 3 ماه
  • حق زندگی در قبرس و سفر بدون ویزا به کشورهای شنگن
  • سرمایه گذاری امن و سودآور
  • امکان کسب درآمد دائم از طریق اجاره
  • کارهای اداری اندک
  • نظام مالیاتی مطلوب : عدم پرداخت مالیات بر سود سهام ، سود کار ، مالیات بر ارث و درامد در کل دنیا؛
  • دسترسی به بهترین امکانات آموزشی
  • دسترسی به بهترین سیستم بهداشت و سلامت
  • مناظر و سواحل زیبا و آب و هوای معتدل و سطح زندگی مطلوب

اصلاحات جدید در قانون 6 (2) که در سال 2021 صورت گرفت و شرایط جدید سرمایه گذاری و قوانین جدید سرمایه گذاری وابستگان که نامشان در پرونده هست در آن قید شده است. میزان سرمایه گذاری تغییر نکرد و 300000 یورو ، بدون در نظر گرفتن ارزش افزوده باقی ماند.

از مارچ 2021 سرمایه گذاری در املاک تجاری نظیر شرکت ها ، مغازه ها یا هتل ها همراه با سرمایه گذاری در املاک مسکونی برای واجد شرایط شدن مورد قبول است. همسر متقاضی اصلی ، فرزندان مجرد یا وابستگان سببی زیر 25 سال و والدین (خود و همسر) نیز واجد شرایط تقاضا برای اقامت می باشند. زمان رسیدگی به پرونده 2 تا 3 ماه است.

دو راه دیگر برای سرمایه گذاری وجود دارد: سرمایه گذاری در خرید سهام شرکت قبرسی و سرمایه گذاری در صندوق های AIF، AIFLNP، یا RAIF.

شرط سپردن پول در بانک قبرسی ( به میزان حداقل 30000 یورو برای سه سال ) حذف شد. اما لازم است متقاضی اصلی اثبات کند که سالانه حداقل 30000 یورو در آمد دارد و این میزان برای هر عضو خانواده ( همسر و فرزندان) 5000 یورو و برای والدین متقاضی اصلی و والدین همسر برای هر نفر 8000 یورو می باشد. همه متقاضیان باید عدم سوئ پیشینه داشته باشند.

سرمایه گذاران همچنین باید تایید کنند که به استخدام رسمی در قبرس درنخواهند آمد مگر اینکه شغل کلیدی در شرکتی که تصمیم دارند در آن سرمایه گذاری کنند داشته باشند.

برای این طرح ویزا نیازی به حضور فیزیکی نیست، اما متقاضیان باید برای انجام بیومتریک در آنجا حضور داشته باشند و هر دو سال یک بار به قبرس سفر کنند تا اقامت آنها ملغی نشود. دارندگان ویزای طلایی قبرس می توانند برای شهروندی یا اقامت دائم پس از 5 سال اقدام کنند ، اما باید واجد شرایط اقامت باشند.

شرایط سرمایه گذاری

املاک

1- سرمایه گذاری در املاک – 300000 یورو ( با احتساب مالیات ارزش افزوده )
– ملک می تواند مسکونی یا تجاری باشد که شامل شرکت ها ، مغازه ها یا هتل ها می باشد.
2- سرمایه گذاری در سرمایه سهمی شرکت قبرسی – 300000 یورو
– مرمایه گذار لازم است در قبرس اقامت داشته باشد و به فعالیت روزانه در شرکت مشغول باشد. شرکت باید بتواند حداقل 5 موقعیت شغلی ایجاد کند.
3- سرمایه گذاری در صندوق ها
– سرمایه گذاری در بخشهای UCITS قبرس (شرکتهای سرمایه گذاری جمعی در اوراق بهادار قابل انتقال) ، مانند AIF ، RAIF یا AIFLNP.

فرآیند درخواست

مرحله ۱

شناخت مشتری، بررسی سوابق امنیتی ،تهیه تقاضا نامه و ارزیابی صلاحیت توسط گروه حقوقی بیات

مرحله ۲

گروه بیات در جمع آوری اسناد مورد نیاز منطبق با چک لیست دولت، شما را پشتیبانی و راهنمایی خواهد کرد. پرونده تهیه و ارائه می شود

مرحله ۳

خدمات حقوقی بیات شما را در افتتاح حساب بانکی در قبرس یاری خواهد کرد

مرحله ۴

گروه بیات شما را در سرمایه گذاری در قبرس جهت انجام امور لازم و تهیه مدارک مورد نیاز هدایت خواهد کرد

مرحله ۵

پس از امضای قرارداد فروش، برای درخواست اقامت دائم در اداره مهاجرت پرونده تشکیل خواهد شد. تایید صورت خواهد گرفت و گذرنامه نیز صادر خواهد شد