مونته نگرا
مونته نگرو
مونته نگرو

کشور مونته نگرو در جنوب شرقی اروپا قرار دارد و در نزدیکی دریای آدریاتیک واقع شده است. مونته نگرو جمهوری پارلمانی‌ست؛ مساحت آن ۱۳۸۱۲ کیلومترمربع و دارای جمعیتی تقریبا ۶۴۰ هزار نفر است و در سال ۲۰۱۷ به عضویت رسمی ناتو درآمد. این کشور مکانی بسیار آرام با آب‌وهوای عالی در طول سال است؛ همچنین دارای سواحل شگفت انگیزی بالغ بر ۲۹۰ کیلومتر است. پایتخت و بزرگ2ترین شهر مونته‌نگرو پادگاریس است. این کشور به تنوع زیستی و مناظر خیره کننده معروف بوده و یکی از جاذبه‌های توریستی در جهان است و سالیانه افراد زیادی به سوی خود می‌کشاند.

مسافرت بدون نیاز به ویزا
به بیش از ۱۲۲ کشور

تابعیت دوگانه
مجاز است

حضور فیزیکی
الزامی نیست

شروع سرمایه گذاری با
100,000 یورو

اخد تابعیت و پاسپورت مونته نگرو

مونته نگرو

اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری

مزایا

  • سفر بدون ویزا به بیش از ۱۲۲ کشور در سراسر منطقه اتحادیه اروپا، سوئیس و روسیه
  • این کشور کاندیدای رسمی عضویت در اتحادیه اروپا در آینده و عضو رسمی ناتو است
  • حق کار و زندگی در مونته نگرو
  • همراهی خانواده (همسر و فرزندان)
  • محیط سیاسی پایدار
  • عدم نیاز به آموزش قبلی یا تجربه مدیریت
  • بدون هیچگونه محدودیتی برای تابعیت دوگانه
  • زمان فرآیند آن ۳ – ۶ ماه است

جمهوری پارلمانی مونته نگرو در شبه جزیره بالکان، در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. واحد پول رسمی یورو و تولید ناخالص داخلی کشور ۳/۱۱ میلیارد دلار است. مونته نگرو دارای ساحلی جذاب و منطقه کوهستانی شمالی است که بیش از ۶/۱ میلیون گردشگر از این کشور بازدید می کنند. در میان ۱۸۸ کشور، مونته نگرو رتبه ۴۹ را در شاخص توسعه انسانی (HDI) کسب نموده است. مالیات بر درآمد شرکتی ۹٪ ، نرخ مالیات بر درآمد شخصی ۹٪ ، و نرخ مالیات بر ارزش افزوده عمومی ۱۹٪ است. صربستان، ایتالیا، آلمان، کرواسی و مجارستان، شرکای اصلی مونته نگرو در امر تجارت هستند.

برنامه تابعیت اقتصادی مونته نگرو«طرح ویژه سرمایه» نیز نامیده می شود، به افراد خارجی و خارج اتحادیه اروپا، از طریق پذیرش سرمایه گذاری تعیین شده، تابعیت آن کشور را تقدیم می .کند

متقاضی جهت اقدام برای تابعیت و پاسپورت کشور مونته‌نگرو باید دارا باید بیش از ۱۸ سال سن داشته، سابقه کیفری نداشته،‌ و از سلامت کافی برخوردار باشد؛ ایشان همچنین می‌تواند برای خانواده و وابستگان خود با توجه به شرایط و قوانین این فرآیند نیز اقدام کند.

یکی از بزرگترین مزیت های اخذ پاسپورت م ونته‌نگرو از طریق سرمایه‌گذاری، این است که متقاضی حق سفر بدون نیاز به ویزای مسافرتی را به بیش از ۱۲۲ کشور از جمله کشوهای منطقه شنگن عضو اتحادیه اروپا، روسیه ، ایالات متحده عربی، ترکیه و سنگاپور دریافت می‌کند. اما برای سفر به انگلستان، کانادا، استرالیا و ایالات متحده امریکا ویزا لازم دارد؛ اما با وجود این پاسپورت مراحل گرفتن ویزا برای متقاضی بسیار راحت‌تر خواهد بود.

گزینه های سرمایه گذاری

کمک به صندوق دولت

گزینه‌های موجود جهت سرمایه‌گذاری

250,000 یورو ۱) حداقل سرمایه گذاری در پروژه های توسعه که دولت آن را برای منطقه توسعه نیافته مونته نگرو تصویب کرده است
450,000 یورو ) حداقل سرمایه گذاری در پروژه های توسعه که دولت آن را قبلا برای منطقه توسعه یافته مونته نگرو تصویب کرده است
100,000 یورو ۳) دولت هزینه اضافی را برای هر درخواست پرداخت می کند. دولت به زودی لیست پروژه های توسعه مصوب را اعلام خواهد کرد.

فرآیند تقاضا برای مونته نگرو

ماه ۱

شناخت مشتری، تفهیم برنامه، امضای قرارداد، و تهیه تقاضانامه و تهیه مدارک مورد نیاز توسط گروه حوقی بیات

ماه ۲-۳

بررسی پرونده، ارائه مدارک، فرآیند ارزیابی صلاحیت، و تصمیم نهایی

ماه ۳-۶

صدور نامه پشتیبانی، پرداخت سهم، صدور گواهینامه پذیرش تابعیت و گذرنامه