اخذ شهروندی ترکیه
ترکیه
ترکیه

زندگی واخذ تابعیت ترکیه در حوزه مهاجرت یکی از محبوب‌ترین انتخاب‌ها  برای ایرانیان است. کشور ترکیه که در همسایگی ایران قرار دارد، به دلیل موقعیت جغرافیایی نزدیک به ایرانیان و فرهنگ نسبتا مشابه و شرایط زندگی و کار مناسب از اولین انتخاب‌های هرفردی‌ست. این گزینه می‌تواند راه ورود به کشورهای دیگر برای زندگی نیز باشد. به دنبال اخذ تابعیت ترکیه و زندگی در این کشور، برنامه‌های مختلفی جهت سرمایه‌گذاری، مثل: خرید ملک، سپرده گذاری بانکی، راه اندازی کسب و کار و گزینه جدید راه اندازی کارخانه وجود دارد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

مسافرت بدون نیاز به ویزا
به بیش از ۱۱۰ کشور

زمانبندی
۳ تا ۶ ماه

حضور فیزیکی
الزامی نیست

شروع سرمایه گذاری با
250,000 دلار امریکا

کشور ترکیه

ترکیه

تابعیت از طریق سرمایه گذاری

مزایا:

  • دریافت پاسپورت کمتر از ۶ ماه;
  • تابعیت مادام‌العمر;
  • سفر بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۱۰ کشور;
  • عدم نیاز به اقامت و مصاحبه طی فرآیند اخذ پاسپورت;
  • برخورداری از کلیه حقوق شهروندی پس از اخذ تابعیت;
  • برخورداری از کلیه حقوق شهروندی پس از اخذ تابعیت;
  • بدون نیاز به تجربه مدیریت;
  • بدون هیچگونه محدودیت برای تابعیت دوگانه;

ترکیه کشوری با رویکرد اروپایی، با دولتی دموکرات و با مردمی آزاد است که مابین دو قاره آسیا و اروپا واقع شده است. با ترکیبی از فرهنگهای اسلامی، ترکی، فارسی، عربی، بیزانس،  یونانی، رومی و اروپایی، ترکیه برای همه اقشار دارای حرفی برای گفتن است. یکی از انتخابات محبوب در میان سرمایه گذاران شهر استانبول است. بالطبع میزان سودآوری وپیشرفت در شهرهای مهم ترکیه نیز بیشتر است.

طبق مقررات جدیدی که در روزنامه رسمی دولت این کشور در تاریخ ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۸ منتشر شد، ترکیه محدودیت های مورد نیاز .برای اتباع بیگانه را جهت اخذ شهروندی ترکیه کاهش داده است

چهار نوع سرمایه‌گذاری در کشور ترکیه برای متقاضیان ارائه شده است. خرید ملک در ترکیه، سپرده بانکی، اوراق قرضه دولتی و همچنین گزینه ای که اخیرا فراهم شده سرمایه گذاری در احداث و ساخت کارخانه‌جات و اشتغال‌زایی در پروژه های معرفی شده توسط دولت ترکیه می‌باشد.

 اخذ شهروندی و تابعیت ترکیه دارای شرایطی‌ می‌باشد، برای مثال: سرمایه گذار باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و دارای سابقه کیفری نباشد و از شرایط سلامت جسمی و روانی برخوردار باشد. همچنین می تواند اعضای خانواده (همسر، و فرزندان وابسته زیر ۱۶ سال) را با خود همراه سازد، اما اقامت دائم برای فرزندان بالای ۱۸ سال اعطا می شود، هیچگونه محدودیتی برای تابعیت دوگانه وجود ندارد و نیازی به اقامت در کشور در طول فرایند نیست.

پس از قبولی درخواست تابعیت، کارت اقامت به سرعت صادر خواهد شد و بعد از اخذ صلاحیت، از طرف اداره امنیت ترکیه تابعیت و پاسپورت با امضا و تایید نهایی ریاست جمهوری ترکیه صادر می‌شود. امتیازات زیادی در این برنامه وجود دارد. برای مثال در این روش اخذ تابعیت شما سرمایه گذاری می کنید. ملک خریداری می کنید و به دارایی های خودتان اضافه می کنید. اما در دیگر برنامه های اخذ تابعیت اقتصادی پرداختی بلاعوض به دولت انجام می گیرد. اما ممکن است شرایط دیگری در آن نوع برنامه وجود داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر حتما با ما تماس بگیرید.

گروه حقوقی بیات در سراسر دنیا دفاتر متعددی دارد و یکی از دفاتر نیز در شهر استانبول ترکیه قرار دارد. البته متقاضیان در هر نقطه از جهان می‌توانند به راحتی با ما در تماس باشند.

گزینه های سرمایه گذاری

صندوق دولت

اتباع خارجی که حداقل یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را داشته باشند، می توانند تابعیت ترکیه (TC) را برای خود و خانواده خود به دست آورند

سرمایه گذاری حداقل 250,000 دلار امریکا در یک ملک و حفظ سرمایه گذاری به مدت سه سال
واریز وجه نقد به مبلغ 500,000 دلار در یکی از بانکهای ترکیه به مدت حداقل ۳ سال
خرید اوراق قرضه دولتی با ارزش 500,000 دلار، و حفظ آن به مدت حداقل ۳ سال
سرمایه گذاری 500,000 دلار که وزارت خزانه داری و دارایی آن را تأیید خواهد شد
سرمایه‌گذاری 500,000 دلار در احداث کارخانه‌جات و اشتغال زایی در پروژه‌های معرفی شده دولت

خرید اوراق قرضه دولتی، که به مدت حداقل ۳ سال حفظ می شود. این سرمایه گذاری را وزارت خزانه داری و دارایی تضمین خواهد کرد

فرآیند تقاضای اخذ شهروندی ترکیه:

مرحله ۱

شناخت مشتری، بررسی سوابق امنیتی ،تهیه تقاضا نامه و ارزیابی صلاحیت توسط گروه حقوقی بیات

مرحله ۲

بررسی درخواست، امضای قرارداد، تهیه لیست سفارشی اسناد و تهیه تقاضانامه

مرحله ۳

خرید ملک، شروع کسب و کار یا خرید اوراق قرضه، ارائه مدارک، بررسی پرونده، فرآیند ارزیابی صلاحیت

مرحله ۴

تصمیم نهایی، صدور نامه تایید

مرحله ۵

صدور گواهینامه های پذیرش تابعیت و گذرنامه