cyprus-citizenship-investment
KIBRIS
KIBRIS

Kıbrıs; 1.1 milyon nüfusa ve 9.251 km2 yüzölçümüne sahip bir ülkedir. Ülke 2004 yılında AB üyesi olmuştur ve avantajlı vergilendirme sistemi, büyüleyici iklimi ve kültürü ile AB bölgesindeki en cezbedici iş yerlerinden birisidir. Ülkede mükemmel bir eğitim sistemi ve adada birçok İngiliz üniversitesi bulunmaktadır. Avrupa Birliği’ndeki en düşük suç oranına sahiptir ve dünyadaki 5. En güvenli ülkedir.

172’den fazla ülkeye vizesiz seyahat

Çifte vatandaşlığa izin verilmektedir

Fiziksel olarak kalış zorunlu değildir

Yatırım tutarı 2.000.000 EURO’dan başlamaktadır

cyprus

KIBRIS

YATIRIMLA VATANDAŞLIK

Faydalar

  • Başvurunun incelenmesi yaklaşık 6 ay sürdüğünden dolayı vatandaşlığa hızlı erişme.
  • Kıbrıs vatandaşı bir AB vatandaşıdır.
  • Çifte vatandaşlığa izin verilmektedir.
  • Kıbrıs’ta ikamet etmeye yönelik zorunlu bir gereklilik yoktur.
  • Tarih yada dil testi yoktur.
  • Yılda 183 günden fazla süreyle Kıbrıs’ta ikamet etmedikçe gelir vergisi sonuçları bulunmamaktadır.

Kıbrıs Cumhuriyeti; 2002-2015 tarihli Nüfus Hizmetleri Kanununun Madde 111A (2) hükmü üzerinden İstisnai Vatandaşlık Verilmesi Programını yürürlüğe koyan Bakanlar Kurulu kararının hükümleri kapsamında yatırımcılara Yatırımla Kıbrıs Vatandaşlığı alma olanağı sunmaktadır.

Başvuru sahibinin eşi ve mali yönden bakmakla yükümlü olduğu 28 yaşına kadar olan tüm çocukları bu programa başvurabilir. Başvuru sahibi ve ailenin tüm diğer yetişkin üyelerinin Kıbrıs vatandaşlığına kabul edilmesi öncesinde temiz bir sabıka kaydına sahip olmaları gerekmektedir ve vatandaşlığa geçiş başvurusu ile eşzamanlı olarak Yabancılar ve Göçmenlik Yasasının Madde 6 (2) hükmüne göre ikamet iznine sahip olması gerekmektedir.

Vatandaşlar istikrarlı bir ortamda 28 AB üyesi ülkelerin herhangi birinde ziyaret, çalışma, okuma ve ikamet haklarından istifade etmektedirler. Ülke sayısız girişim olanakları sunduğundan dolayı yatırımcılar Kıbrıs’a ayrıca yatırım amacıyla bakmaktadırlar. Dünyadaki en düşük suç oranlarından birine sahip olmasından dolayı, dünyanın yaşanacak en güvenli yerlerinden birisidir.

Yatırım Seçenekleri

Gayrimenkul

Kıbrıs vatandaşlık programına başvurmak için 2 seçenek bulunmaktadır:

Mesken konutlarda asgari 2 milyon € değerinde yatırım, yatırım asgari 3 sene boyunca muhafaza edilmelidir.
Ticari mülklerde asgari 2 milyon € değerinde yatırım, yatırım asgari üç sene boyunca muhafaza edilmelidir. İlave olarak mesken konutlarda 500.000 € değerinde bir yatırım gereklidir.

Devlet Fonu

Kıbrıs vatandaşlık programına başvurmak için 2 seçenek bulunmaktadır:

Araştırma ve İnovasyon Vakfına 75,000 €’luk bağış (bazı istisnalarla).
Kıbrıs Arazi Geliştirme Kurumuna 75,000 €’luk bağış.

Başvuru Süreci

Aşama 1

Başvurunun çalışılması, müşteri için KYC ve geçmiş güvenlik sorgulaması, avukatlık sözleşmesinin imzalanması ve başvuru hazırlığının yapılması

Aşama 2

Bayat Group gerekli belgelerin bir araya getirilmesinde size destek sağlayacak ve rehberlik yapacaktır. Dosya hazırlanır ve sunulur

Aşama 3

Bayat Hukuk Hizmetleri Kıbrıs’ta banka hesabı açılmasında yardımcı olacaktır.

Aşama 4

Bayat Group Kıbrıs’taki yatırımızın boyunca size rehberlik edecektir ve gerekli belgeleri hazırlayacaktır

Aşama 5

Satış sözleşmesi imzalandığında, PR başvurusu Göç İdaresine sunulacaktır. Onay süreci beklenecek ve pasaport düzenlenecektir