News
0
Küresel Mobiliteye Doğru Artan Vizesiz Seyahat

Dünyada farklı ülkelerden çok daha fazla yönetim ekonomik kalkınma ve büyümenin bir yolu olarak Yatırımla Vatandaşlık Programlarını uygulamaktadır. Aynı zamanda giderek daha fazla sayıda varlıklı girişimciler ve yetenekli bireyler güvenlik, istikrar ve seyahat özgürlüğü sunan daha büyük uluslararası fırsatlar aramaktadırlar.

Henley Pasaport Endeksine göre, vizesiz erişim dünya genelinde korunmaya ve hatta artmaya devam edecek. Japon vatandaşları 190 ülkeye vizesiz seyahat olanağından istifade etmektedir ve bu da Japonya’yı vizesiz en fazla seyahat edebilen ülke konumuna getirmektedir.

Vizesiz olarak 189 ülkeye seyahat olanağı saplayan Singapur ise 2018 yılında bu sıralamada ikinci sırada yer aldı.

Almanya, Fransa ve Güney Kore 188 ülkeye vizesiz erişim sağlayarak 3. Sırayı paylaştılar. Danimarka, Finlandiya, İtalya, İspanya ve İsveç beşlisi 187 ülkeye vizesiz erişim hakkı sağlayarak dördüncü sırada yer aldı.

186 ülkeye vizesiz seyahat olanağı sağlayarak endekste beşinci sırada yer alan ülkeler arasında Avusturya, Lüksemburg, Norveç, Hollanda, Portekiz, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri bulunmaktadır.

Yalnızca bir kaç ülke bu sene vizesiz erişim avantajını kaybetti. Artan vizesiz seyahate doğru yükselen hareket küresel mobiliteyi artırmaya yönelik küresel isteği ortaya çıkardı. Bazı ülkeler sınırlarını daraltıp sıkılaştırırken, çoğu ülke artık daha açık hale geldi. Birçok ülke getirebileceği ekonomik değeri gördüklerinden dolayı Yatırımla Vatandaşlık Programlarını değerini görmektedirler.

Birçok birey kendi memleketlerinde aynı olanakları bulamadıklarından dolayı ticari, finansal, kariyer ve yaşam tarzı olanakları için uluslararası erişime yatırım yapmaktadır.

Yatırımla Vatandaşlık Programı küresel mobilite ve bağlantılılığa doğru en kestirme yolu göstermektedir. Yatırımla vatandaşlık almak suretiyle, yatırımcılar ve aileleri sağlık hizmetleri, eğitim, güvenlik ve taşıma gibi pek çok fayda ve olanaklara kavuşmaktadır.

Olasılıklar ve imkanlar sınırsız olduğundan dolayı, Yatırımla Vatandaşlık Programı ile keşfedilecek çok şey bulunmaktadır. Bayat Group olarak bizler küresel vizyonlarınıza hayat vermek adına ticari göçmenlik, ekonomik vatandaşlık ve kurumsal göçmenlik alanlarında uzmanlaşmış bulunmaktayız.

Yatırımla Vatandaşlık programına kaydolmayı planlıyorsanız, pratik tecrübesi ve bilgi birikimi olan ticari ve göçmenlik avukatlarından profesyonel yardım almak en iyi seçenek olacaktır. Bu profesyonel kişiler iş adamlarına geleneksel göçmenlik kaynaklarından ve vize hizmet sağlayıcılarından daha anlamlı faydalar ve yardımlar sunmaktadır.

Hukuk hizmetlerinden istifade etmek suretiyle, hedefinizin gerçekleşmesini güvence altına almış ve yeni bir ülkede kendi hayatınızı yada işinizi kurmuş olursunuz. Başvurunuzu yönetmenin haricinde, hukuk hizmetleri aşağıdaki alanlarda profesyonel ticari, vergi ve göçmenlik hizmetleri sunmaktadır:

  •         Ticari Göçmenlik
  •         Ekonomik Vatandaşlık
  •         Yatırımla Oturum İzni
  •         Kurumsal Göçmenlik

 

Göçmenlik ve vatandaşlık yasalarında uzmanlığın yanısıra, aşağıdaki alanlarda da profesyonel danışmanlık sağlayabilirler:

  •         İş Analizi ve Yatırımı;
  •         Off-shore tröstleri;
  •         Vergi planlama; ve
  •         Yeni bir ülkeye taşınmanızı kolaylaştırma.

 

BYaygın avukat, yatırım bankeri, muhasebeci ve uluslararası işletme danışmanları ve avukatlar ağını kullanmak suretiyle her bir müvekkile yerinde, profesyonel ve uzman görüşü sunmaktadır.

İlave olarak, Ticari Göçmenlik Programlarındaki derin bilgi birikimi hem sizin hem de hukuk hizmetinin zorlukları daha iyi anlamasını sağlayacaktır böylece pratik ve etkili yasal çözümler üretebilirsiniz.

Ne bekliyorsunuz? Fırsatlar orada sizi bekliyor, geçmesini beklemeyin!

Your Comment
Your email address will not be published