Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/lakqmfip1fg5/public_html/bayatgroup.com/turkish/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2854

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/lakqmfip1fg5/public_html/bayatgroup.com/turkish/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2858

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/lakqmfip1fg5/public_html/bayatgroup.com/turkish/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3708
antigua-and-barbuda-citizenship-investment – Bayat Group
antigua-and-barbuda-citizenship-investment
ANTIGUA & BARBUDA
ANTIGUA & BARBUDA

Antigua ve Barbuda yaklaşık 130.050 kişilik nüfusa sahip olan 440 km’lik bir ülkedir. Ülke Karayip Denizi ile Atlantik Okyanusu arasında yer almaktadır. Büyüleyici mavi suları bulunan tropikal adalar ülkeyi dünyanın en çekici ve güzel yerlerinden birisi yapmaktadır. Antigua ve Barbuda bağımsız ve egemen bir devlettir ve Birleşimiş Milletler, Amerikan Devletleri Örgütü (OAS) ve Karayipler Topluluğu üyesidir.

131’den fazla ülkeye vizesiz seyahat

Çifte vatandaşlığa izin verilmektedir

Fiziksel olarak kalış zorunlu değildir

Yatırım tutarı 100.000 USD’den başlamaktadır

dominica-flag-icon

Antigua & Barbuda

YATIRIMLA VATANDAŞLIK

Faydalar

 • Başvuru sürecinde başvuru sahiplerinin fiziksel mevcudiyeti gerekmemektedir.
 • Miras, varlık yada kişisel gelir vergisi bulunmamaktadır.
 • AB Şengen ülkeleri, Birleşik Krallık ve İrlanda’ya vizesiz erişim.
 • Zorunlu dil testi, iş deneyimi ve mülakat bulunmamaktadır.
 • 58 yaş üzeri anne-baba ve büyükanne-büyükbabaların dahil edilmesi.
 • 28 yaş üzeri bakmakla yükümlü olunan çocuğun dahil edilmesi.
 • CARICOM ülkelerinde serbest dolaşım.
 • Çifte vatandaşlığa engel bulunmamaktadır.
 • Muhteşem doğası, illimi ve atmosferi.

Yatırımla Vatandaşlık programı Kasım 2012’de başlatılmıştır. Bu programa hükmeden kanun Antigua ve Barbuda Yatırımla Vatandaşlık Kanunu ve Antigua ve Barbuda Yatırımla Vatandaşlık düzenlemeleridir. Antigua ve Barbuda pasaportu ile, ülke vatandaşları Hong Kong, Singapur, Birleşik Krallık ve Şengen bölgesi dahil olmak üzere yaklaşık olarak 131’den fazla ülkeye vizesiz seyahat edebilmektedir. 2009 yılında, Antigua ve Barbuda hükümeti Avrupa Birliği ile vize muafiyeti sözleşmesi imzalamıştır ve bu anlaşma Antigua ve Barbuda vatandaşlarına herhangi bir AB ülkesine ilk giriş tarihinden itibaren altı aylık süre içerisinde 90 günlük bir süre boyunca Şengen ülkelerini vizesiz ziyaret etme olanağı sağlamaktadır.

Antigua ve Barbuda’da, dünya genelindeki gelirleriniz için herhangi bir vergi bulunmamaktadır. İthal sermaye ve karların ana yurda geri gönderilmesi konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Antigua’nın vizesiz erişim hakkı verdiği ülkelerden geçmişte vize reddi almış olan başvuru sahipleri ve bakmakla yükümlü olduğu kişiler bu programa başvuru yapamazlar. Başvurunun sunulmasından vatandaşlık belgesinin ve pasaportların düzenlenmesine kadar olan süreç yaklaşık olarak 4 ila 6 ay sürmektedir. 18 yaş üzeri yeni vatandaşların pasaportlarını yenilemeleri için Antigua ve Barbuda’yı 5 günlüğüne ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Yatırım Seçenekleri

Özel Teklif

Ulusal Kalkınma Fonuna Katılım.

Ulusal Kalkınma Fonu (NDF) seçeneği için eşik değer %50 oranında indirilerek dört başvuru sahibine kadar olan aileler için 200.000 USD’den 100.000 USD’ye ve beş ve üzeri başvuru sahibi olan aileler için ise 250.000 USD’den 125.000 USD’ye düşürülmüştür.
Bu teklif 31/11/2019 tarihinde kadar geçerlidir

A. Tek başvuru sahibi yada 4 yada daha az kişiden oluşan aileler için:

Katkı USD 100,000
İşlem Ücreti USD 25,000

B. 5 yada daha fazla kişiden oluşan aileler için

Katkı USD 125,000
Dört kişiye kadar İşlem Ücreti USD 25,000
İlave bakmakla yükümlü olan her bir kişi için İşlem Ücreti USD 15,000

Real Estate

To qualify for citizenship under the real estate option, the government requires applicants to make an investment in designated, officially approved real estate with a value of at least US$ 400,000 plus the payment of government processing fees and due diligence fees, however, Two (2) applications from related parties can make a joint investment, with each applicant investing a minimum of US $200,000 in order to qualify. All processing and due diligence fees remain unchanged. This offer till 31/11/2019.

For a single applicant, or a family of 4 or less

Contribution USD 400,000 or USD 200,000 (Join investment)
Processing fee USD 50,000
Processing fee up to four USD 50,000
Processing fee for each additional dependent USD 15,000
 • Durum Tespiti/Değerlendirme Ücretleri

  Ana başvuru sahibi için durum tespiti/değerlendirme USD 7,500
  Eş için durum tespiti/değerlendirme USD 7,500
  12-17 yaş arası bakmakla yükümlü olunan kişi için durum tespiti/değerlendirme USD 2,000
  18 yaş ve üzeri bakmakla yükümlü olunan kişi için durum tespiti/değerlendirme USD 4,000
  Başvuru sahibi başına Pasaport Başvuru ücreti USD 300

Başvuru Süreci

Aşama 1

Bayat Hukuk Hizmetlerinin uyumluluk ekibi durum tespiti/değerlendirmesi yapacak. Yeterlilik değerlendirmesi, KYC ve geçmiş güvenlik sorgulaması

Aşama 2

Başvuru çalışması, avukatlık sözleşmesinin imzalanması, özel hazırlanmış belge listesinin hazırlanması ve başvuru hazırlığının yapılması.

Aşama 3

Evrakların sunulması, dosya incelemesi, durum tespiti/değerlendirme süreci

Aşama 4

Nihai karar, himaye beyanı düzenlenmesi ve katkı payı ödemesi.

Aşama 5

Vatandaşlığa Geçme Belgesi ve Pasaportların düzenlenmesi.