News
0
Moldova Vatandaşlığı: Yeni Fırsatları Keşfedin

Yatırımla Vatandaşlık yada Golden (Altın) Vize programı yatırımcılar arasında momentum kazanan bir konsepttir. Bu programlar yatırımın ülkenin genel refahına, ekonomik kalkınmasına ve gelişimine katkı sağladığını güvenceye almak üzere yapılandırılmışlardır, yatırımcılar da çifte vatandaşlık olanağını elde edebilir ve orada çalışmayı yada iş kurmayı seçebilir.

Moldova Cumhuriyeti küresel topluma yatırım yoluyla vatandaşı olabilme imkanı sağlayan ülkelerden birisidir. 2018 yılı itibariyle 4 milyondan fazla nüfusa sahip olan bir Doğu Avrupa ülkesi olarak, Moldova içerisinde yaşayanlar için huzurlu, sakin ve güvenli bir limandır.

 

Ülke aktif şekilde AB üyeliğini ve Avrupa, Rusya ve dünya genelinde 122 ülkeye vizesiz seyahat olanağı sağlayan pasaportunu kovalamaktadır. Moldova vatandaşı olmanın en önemli yanı vatandaşlığın gelecek nesillere aktarılabilmesi ve herhangi bir ikamet yada dil testi zorunluluğunun bulunmamasıdır.

Moldova – Doğu ile Batı arasındaki liman

Çifte vatandaşlık günümüz işadamları için bir lüksten ziyade kolay ve yaygın şekilde seyahat edebilmeleri açısından artık bir ihtiyaç olmuştur. Moldova bu yılın Kasım ayında yatırımla vatandaşlık programını başlatan en son ülke olması nedeniyle, Avrupa’da yeni ve heyecan verici bir göç seçeneği olacaktır ve yatırımcıların Moldova piyasasında ortaya çıkan fırsatları keşfetmesi adına muhteşem bir zaman sunacaktır.

Moldova Yatırımla Vatandaşlık Programı (MCBI) işadamlarına doğu Avrupa bölgesindeki ticari merkez noktalarına tam erişim sağlamak suretiyle Avrupa’da sağlam bir zemin sunmaktadır. Moldova türünün tek örneği şarap kültürü ile meşhurdur ve Moldova vatandaşlığı gelişen bu iş koluna yatırım için kilit önemdedir.

 

Yatırım karşılığında bireyler ve bunların ailelerine gelecek nesillere kolayca devredilebilen tam vatandaşlık hakkı verilir. Moldova vatandaşlarına ayrıca Avrupa’nın Şengen bölgesi, Rusya ve Türkiye’de dahil olmak üzere dünya genelinde 122 noktaya vizesiz yada havaalanı vizesiyle erişim imkanı sunulmaktadır.

Şüphesiz, ülkenin en büyük güçlerinden birisi Doğu ile Batı arasındaki coğrafi konumu, AB, CIS ülkeleri ve Karadeniz piyasalarına yakınlığıdır. Moldova’nın diğer olumlu yönleri şunlardır-

2014’ten bu yana DCFTA ve Ticaret Anlaşması suretiyle AB ile işbirliği

Düşük işgücü maliyeti ve işletme giderleri

Düşük vergi oranları

Serbest bölgeler için yatırım teşvikleri

Moldova’nın yeni vatandaşlarını beklemekte olan fırsatlar arasında serbest ekonomik bölge ve doğrudan yatırım, yatırım yapılabilecek çeşitlendirilmiş enerji piyasası, özellikle üzüm yetiştiriciliği olmak üzere modern zirai olanaklar ve Romanya ile kolay sınır ötesi faaliyetler bulunmaktadır. Moldova Yatırımla Vatandaşlık Programı ile alakalı hemen bugün daha fazla detay keşfedin.

Your Comment
Your email address will not be published