News
0
St. Kitts Yatırımla Vatandaşlık Planlarını GCC (Körfez İşbirliği Konseyi) Sakinlerine Önemle Vurgulamaktadır

Dünyayı gezmekle ve güzel yerlerini keşfetmekle ilgilenir misiniz? St. Kitts ve Nevis’te vatandaşlık almak size dünyanın en güzel tabiatının ve adalarının tadını çıkararak yaşamanın lüks bir yolunu sunmaktadır.

St. Kitts ve Nevis yabancı yatırımcıların tek bir kişi için 150.000 USD ve dört kişilik bir aile için 195.000 USD tutarında bir yatırım karşılığında pasaportlarını almalarını sağlayan Yatırımla Vatandaşlık (CBI) sunmaktadır. Program ikinci pasaport sahibi kişinin vize sırasında zorluk çekmeksizin dünya genelinde seyahat edebilmesine olanak sağlamaktadır.

Körfez vatandaşları, özellikle de Dubai vatandaşları kendilerine ve ailelerine iki adalı devlette vatandaşlık ve pasaport almalarını sağlayacak olan St. Kitts ve Nevis’in en güncel Yatırımla Vatandaşlık programından istifade etmeye teşvik edilmektedir.

Doğu Karayiplerde bulunan iki adalı devlet St. Kitts ve Nevis ekonomisini önemli ölçüde çeşitlendirmiş ve şeker endüstrisine bağımlı bir durumdan son 40 yılda turizmin en önemli döviz kaynağı olduğu bir duruma gelmiştir.

Son yayımlanan Henley Pasaport Endeksine göre, St. Kitts ve Nevis pasaportu dünyanın en güçlü 26. Ve Doğu Karayip Devletleri Organizasyonu içinde ise en güçlü 1. Pasaport olmuştur. Global sıralama bir ülkenin pasaportunun sahiplerine vizesiz seyahat edebildikleri ülke sayısına bağlı olarak ülkelerin pasaport gücünü ölçmektedir ve St. Kitts ve Nevis geçen yıldan bu yana listesine 15 yeni ülke ve bölge eklemiştir. Ülke aynı zamanda çifte vatandaşlığa da izin vermektedir, yani pasaport sahiplerine kendi ana ülkelerinin pasaportlarını muhafaza etme olanağı sunmaktadır.

Yatırımcı vatandaşlığı endüstrisinde, St. Kitts ve Nevis tüm yatırımla vatandaşlık programları arasında Platin Standard sunmasıyla bilinmektedir.

St. Kitts aynı zamanda UNESCO dünya kültür mirası listesinde bulunan Brimstone Hill Kalesine ev sahipliği yapmaktadır. Genel olarak, bu ada devleti iş yatırımı olanakları, güvenlik, yeterlilik, verimlilik ve basit seyahat gereklilikleri arayan kişiler için ideal bir yerdir.

St. Kitts ve Nevis Yatırımla Vatandaşlık Birminin İcra Kurulu Başkanı (CEO) Les Khan; “St. Kitts ve Nevis pasaportu son derece saygı değerdir ve mükemmel bir itibara sahiptir, Hükümet tarafından Yatırımla Vatandaşlık programı kapsamında nispeten az sayıda pasaport düzenlenmiştir. Amerikalılar adına Karayip devletleri arasında ikinci vatandaşlığı kazanmak için en düşük maliyetli programa sahiptir” demiştir.

“Körfez ülkelerinin vatandaşlarına Yatırımla Vatandaşlık programından istifade etmeleri ve küresel olarak 120’den fazla ülkeye vizesiz seyahat imkanından faydalanmaları için davet ediyorum.”

Global endeks yayımlandığında, İki adalı devlet 151 destinasyona vizesiz yada havaalanı vizesi ile seyahat olanağı sunmakta idi. Bu destinasyonlar arasında Birleşik Krallık, İrlanda, Rusya, İsrail ve Şengen Bölgesi ülkeleri bulunmaktadır. O zamandan bu yana, St. Kitts ve Nevis hükümeti Gambiya, Demokratik Sao Tome ve Principe Cumhuriyeti, Bahreyn, San Marino ve Togo gibi devletlerle yeni vize muafiyet sözleşmeleri imzalamıştır.
St. Kitts ve Nevis geniş diplomatik ilişkiler yaratması ile meşhurdur ve bu durum Financial Times’ın Profesyonel Varlık Yönetimi dergisindeki son bağımsız çalışmada açıklanmıştır

Your Comment
Your email address will not be published