News
0
St. Lucia’nın Yatırımla Vatandaşlık Programıyla Seyahat Özgürlüğü Sizleri Bekliyor

Yatırımla Vatandaşlık Programı sizlere sınırsız küresel fırsatlar sunmaktadır. İşlerinizi küresel olarak genişletmeyi istiyorsanız, St. Lucia’yı ilk durağınız olarak değerlendirmeniz gerekmektedir.

 

St. Lucia Yatırımla Vatandaşlık Programının İcra Kurulu Başkanı (CEO) Nestor Alfred şunları belirtmektedir: “St. Lucia kendilerini için ikinci bir ev arayan kişiler için en gelecek vaat eden destinasyonlarından birisidir”. Nestor Alfred ayrıca St. Lucia’nın Yatırımla Vatandaşlık Programının temel hedefinin dünya genelinde itibarlı müşterileri cezbetmek ve Karayip adasını modern hatlara doğru geliştirmek olduğunu belirtmiştir.

 

Bu yazı itibariyle, St. Lucia’nın 146 civarı ülke ile vizesiz giriş protokolü bulunmaktadır. Bu vatandaş olduğunuzda sizleri bekleyen avantajlardan yalnızca bir tanesi.

 

Ayrıca, hükümet vatandaşlık portföyünü çeşitlendirmek için daha fazla seçeneği değerlendirmektedir. St. Lucia’nın Yatırımla Vatandaşlık Programının hedeflerinden biri doğrudan yabancı yatırımları çekmek ve en büyük gelir kaynağı olan turizmi hedeflemektedir.

 

Girişimcilerin ikinci bir vatandaşlığı almalarının ana sebeplerinden biri, işlerine de faydası olacak olan dolaşım serbestliğinden faydalanmaktır.

Herhangi bir ayrımcılığın yapılmadığından emin olunması için vatandaşlığın verilmesi Yatırımla Vatandaşlık Birimi Yönetim Kuruluna aittir ve başvuru sahipleri sıkı bir değerlendirme sürecine tabi tutulmaktadır.

Özellikle BAE’de çalışanlar için, işletme sahipleri ikinci bir vatandaşlığı bir genişleme aracı olarak görmelidir. Alfred’e göre, başvuru yapanların çoğu BAE, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesi ve Çin’den gelmektedir.

 

St. Lucia’nın vazgeçilmezliğinin altını çizen Alfred, ülkenin istikrarlı bir hükümete sahip olduğunu ve ayaklanmalar ve diğer olumsuzluklardan uzak olduğunu belirtmiştir. Suç oranı bölgedeki en düşük orandır ve enerjik bir hizmet sektörüne sahiptir. Yurtiçi finansal sektörü son derece dinamiktir ve uluslararası bankalar ve offshore finansal kuruluşlardan oluşmaktadır ve optimizasyon için mükemmel bir ortam sunmaktadır.

 

St. Lucia istikrarlı bir hükümete sahiptir ve şiddet ve kargaşadan uzaktır. Ayrıca, bölgedeki en düşük suç oranına sahiptir. Yurtiçi finansal sektörü uluslararası bankalardan oluşmaktadır ve offshore şirketler ekonomik büyümeden faydalanmaktadır.

St. Lucia’nın Yatırımla Vatandaşlık Programı ekonomik kalkınmayı desteklemek ve insanları St. Lucia’yı ikinci evleri olarak görmek konusunda cesaretlendirmek suretiyle yatırım oluşturmaya odaklanmıştır. Program CEO’su ırk yada bölgeye göre ayrımcılık yapmadığını ve dünyanın her bölgesinden başvuru sahiplerine yardımcı olmayı istediklerini garanti etmektedir.

 

St. Lucia tarafından sunulan Yatırımla Vatandaşlık Programı dünya genelinde farklı ülkelerle işbirliği yapmayı ve ülkeyi uluslararası yatırımlar için bir liman yapmayı hedeflemektedir. Bay Alfred tarafından iddia edildiği gibi; “Bizim yatırım programımız güvenilirdir ve yeterince güvenlidir.”

 

İstifade edilebilecek birçok faydaları ve sizleri bekleyen dolaşım serbestliği ile, St. Lucia ikinci bir vatandaşlık için en önde gelen seçeneklerden birisi olmayı kesinlikle hak etmektedir

Your Comment
Your email address will not be published